«

»

Jun 08

Bilge’nin 3. doğum günü partisi

Neredeyse 1 senedir buralardan ayrı kalmışız, zaman nasıl geçiyor anlamıyorum. İş hayatı, ev , etkinlik, 3  yaşla evimizi dolduran faaliyetler zincirinden fırsat bulumıyoruz sanırım…

Gittiğimiz bir kaç doğumgününde Palyaçolarla çocukların inanılmaz eğlenmesinden dolayı bu yıl palyaçolar olmazsa olmazımızdı. Sağolsun Havva Abla aracılığıyla tanıştığımız Elvan beklediğimdenden çok iyi performans gösterdi. Herkes çok beğendi.

Evimizin çok büyük olmamasından dolayı mekan arayışına girdik. Konya’da doğumgünü için mekan bulmak en zorlu süreçti sanırım.  En sonunda Çınaraltı Restaurant’ta yapmaya karar verdik. Başlangıçta bir çok olumsuzluklar yaşasakda sonu güzeldi.

Doğumgünü konseptimiz Minnie Mouse idi.  Kostümümüzü sipariş vermekle işe başladık. Minanın Tütüleri’nden Emine Hanım’a teşekkür ediyor. Kabarık eteğine bayıldım.

KOSTÜMÜMÜZ

HEDİYELERİMİZ

Gelen çocuklara bu çatal kaşıklardan hediye verdik. Karaca’dan aldım.  Çocuğu olmayan misafirlerimizi de unutmadık, doğumgünümüzden hatıra kalması için bazılarına dondurma kaşığı, bazılarına spatula hediye ettik.

Hazırlık sürecince en çok doğumgünü süsleri ile uğraştık desek abartmamış oluruz sanırım. Tasarım sürecinin uzamasından dolayı son 2 güne sığdırmak zorunda kaldık.

KONSEPT BAZLI ETİKETLERİMİZ

Lolipoplarımız ve pipetlerimiz

Paketleri bize özel olan:) bonibonlarımız.

Afişimiz, peçetelerimiz

Su ve içecek sargılarımız:) Meyve suları ve limonatalarımız tamamen organik, ev yapımı:)

MENÜMÜZ

Gelelim Menülerimize;

Kıymalı Ispanaklı Kol Böreği

Zeytinyağlı Sarma

Saçaklı Puaça

Peynirli Puaça

Közlenmiş Patlıcan Salatası

Yoğurtlı Patates Salatası

Havuçlu Kabaklı Salata

Erzurum Helvası

Çikolatalı Bonbonlar

Yoğurt Tatlısı

Keşkül

Fındıklı Kurabiye

Hindistan Cevizli Kurabiye

Prenses Tatlısı

Susamlı Kurabiye

Elmalı Kurabiye

Çilek, Muz, Erik

Bulgur

PASTAMIZ

Şeker hamurlu pastaları çok sevmediğim için tercih etmedim.

Pasta Kesilme esnasındaki fotolarımıza gelelim:)

Hazırlık sürecinde emeğini eksik etmeyen Meryem teyzemize , Cansu teyzemize, Nalan teyzemize, Ebuş teyzemize, , Didem yengemize, anneannemize, etiket kesiniminde gece imdadımıza koşan dedemize çokkkkkkk teşekkür ediyoruz.

Ayrıca doğum günümüze katılan tüm arkadaşlarıma, dostlarıma gönülden teşekkür ediyorum, Bu günü anlamlı kılan sizsiniz. Siz de iyki varsınız, hepinize çok teşekkür ediyorum!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>