«

»

May 04

2.yaş günü hazırlıkları

eleğimin 2. yaş günü için hazırlıklara başladık.

En büyük destekçimiz Fafa’mız:)

Doğumgünü temamız ÇİLEK.

KEÇEDEN CUPCAKE SÜSLERİ

Keçeden Çilek Cupcake süsleri hazırladık. Yapmak isteyen arkadaşlar için fikir olması açısından kısaca bahsetmek istiyorum.

Kırmızı ve yeşil keçeler aldık.(40 adet için yaklaşık 50*25 cm yeterli) Çilek şekli için çıktı aldık. (İstediğiniz boyutta ayarlayabilirsiniz.

Bu şablonlara göre kesimlerimizi yaptıktan sonra yaprağı kırmızı keçeye uhu ile yapıştırdık. kürdanı çileğin alt noktasından keçenin içerisine yerleştirdik.(Biraz zor oldu)

BEBEK SOFRA ÖRTÜLERİ

Fafamız bebek sofra örtüsü dikecek. 0-3 yaş aralığındaki arkadaşlarımıza önlük ve peçeteteden oluşan seti hediye vereceğiz. 4 kız 4 erkek çocuk için toplam 8 tane set hazırlayacak. (Tamamalanınca fotoğraflarını ekleyeceğim)

KEÇEDEN HEDİYE GÖNDERİLEN SÜSLER

Canım arkadaşım betül bizim için keçeden “Bilgi 2 yaşında” yazısı hazırlamış. Bunlara bayıldık.

TENEKE KUTU İÇİNDE LOKUM

https://www.amirteneke.com/4742x25mm_kalp_teneke_kutu_12_adet-sayfa5-uid52.cmt’den 50 adet teneke kutu sipariş verdim. 3 gün içinde geldi. Sticker hazırlattım. Bugün inşallah bunları hazırlayacağım.

Sticker

Çilek etek dikdirdim (Kevser Moda Evi’ne teşekkür ederiz). Eteğin üzerine beyaz gömlek aradık ama bulamadık. İmdadımıza Kayseri’deki teyzemiz Cancu yetişti. Kayseripark’a gidip akşama kadar bizim için turladı sağolsun. Teyze olmak zor ne de olsa.  Çarşamba gece Allah izin verirse teyzemiz geliyor. Perşembe günü getirir bakarız:)

Gelelim tokaya:) Facebookta tanıştığımız butik toka yapan Ayfer Hanımdan çilek toka yapmasını rica ettik. :Çilek toka ile birlikte 6 adet tokamızı sipariş ettik. Cuma günü elimizde olacak inş.Sabırsızlıkla bekliyoruz:)

Dün gece Şeker hamurundan çilek kurabiyeler hazırladık. Didem yengesi, Nalan teyzesi, ebuş teyzesi, annesi 21:00-01:00 arası kuzum için çalıştı sağolsun. Onlar olmasaydı kesinlikle sabredemezdim. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dayısıda bilgenin bakımını üstlenmişti. Hele onun hakkını hiç ödeyemeyiz. Tarifleri yarın eklerim inş.

Doğum günü menümüz

– Şeker hamurundan çilek kurabiye

– Fındık unundan çikolatalı acı badem kurabiyesi

– Doğumgünü pastamız

– Kol böreği (Fafa’mızdan)

– Mini sakallı puaçalar

– Baklava

– Tuzlu simit

– Kuruyemiş

– Makarna salatası (Çocuklar için)

– Cocostar

-Tuzlu cupcakeler

Ayrıntılı fotoları doğumgününden sonra yayınlayacağım.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>