«

»

Jan 11

Anne kız pastası

Bizikisi çikolataya bayılıyor. Eskiden 1 senede eşimle ancak bitirebildiğimiz nutella, 1 ayda bitiyor. Bu kadar yemesi hiç normal değil, elimden geldiğince sınırlamaya çalışıyorum. Markette o reyondan geçmemek lazım en iyisi:)

Eee hal boyle olunca bon bon pasta yapsam onu yese daha iyi oulr diye düşündüm. Dün akşam yere sofrabezini serdim. Bir kaba biskivileri tek tek koymasını sağlayarak pasta yapma aşamasına kızımı da dahil ederek çok güzel eğlendik.

Gelelim pastamıza:

– 2,5 paket petibör bisküvi

– 1 su bardağı süt

– 4 yemek kaşığı pudra şekeri

– 1 su bardağı çekilmiş ceviz

– 4 yemek kaşığı kakoo

– 100 gr terayağı

Hepsini bir kapta karıştırıyoruz. Hamur haline gelince küçük küçük toplar yapıyoruz. Tepsiye alimunyum folyo serip bu topları tek tek diziyoruz.

2 paket Glazür Bitter’i bermari usulu eritiyoruz.  (http://www.droetker.com.tr/dr.oetker-urunler/105/dekor-serisi/glazur-bitter.aspx). Çatal yardımıyla tek tek topların her birini çikolata sosuna batırıp tekrar alimunyum folyo serili kağıda yerleştiriyoruz.  Tüm toplar çikolatalandıktan sonra kürdan yada plastik çubukları yavrumuzla toplara yerleştiriyoruz.:)

Yavrum bunu çok seviyor yaparken bile 5-6 tane yedi:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>